O mnie

marta-omnie

Propagatorka zdrowego stylu życia

Otyłość i nadwaga to nie wyrok na całe życie.

Otyłość i nadwaga stały się problemami występującymi w większości polskich rodzin. Istnieje potrzeba profesjonalnych i powszechnych działań, aby sobie z tymi problemami radzić, a przede wszystkim zapobiegać przyczynom.

Jestem dyplomowaną specjalistką do spraw żywienia i dietetyki, posiadam certyfikat „Edukator w cukrzycy”.

Specjalizuję się w układaniu diet redukcyjnych i regulujących masę ciała, układam kompleksowe programy odchudzające, łączę odżywianie z aktywnością fizyczną. Uważam, że skuteczna dieta jest możliwa, jeśli wiąże się ze świadomą zmianą trybu życia, w tym z regularnym ruchem. Panowanie nad wagą, dbałość 0 ciało powinno być w harmonii z duchowością człowieka, bo tylko wówczas osiąga się harmonię, buduje równowagę,

Prowadzę warsztaty z zakresu zdrowego żywienia skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 6 – 16 lat oraz dorosłych.

Jestem zapaloną propagatorką zdrowego stylu życia, ciągle poszukującą nowych, zdrowych, smacznych i sycących rozwiązań dietetycznych w walce z chorobami cywilizacyjnymi takimi jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, alergie. Szczególny obszar mojej aktywności to  nadwaga i otyłość oraz odchudzanie wraz z budową świadomości siły nawyków i aktywności fizycznej.

Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę, będąc na bieżąco z najnowszymi informacjami, wynikami badań oraz doświadczeniami wybitnych specjalistów. Uczestniczę w konferencjach naukowych z zakresu problematyki otyłości i innych chorób dietozależnych. Prowadzę akcje edukacyjne szczególnie z zakresu żywienia cukrzyków.

 

Moim mottem są słowa Hipokratesa:

„Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem”

 

certyfikat-cukrzyca                  dyplom-nadwaga i otyłość

maraton-dyplom