Odżywianie dzieci – warsztaty dla dzieci i młodzieży

Odżywianie dzieci – „czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”- bezcenne zdrowie dzieci

Odżywianie dzieci, porady dietetyczne dla dzieci i młodzieży to konieczność współczesności, tak samo potrzebne, jak kształcenie wg minimów programowych  z przedmiotów szkolnych. Polskie dzieci tyją w zastraszającym tempie. Polska jest jednym z liderów w tym niechlubnym rankingu w Europie.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Eksperci-alarmuja-polskie-dzieci-tyja-najszybciej-w-Europie,wid,17554954,wiadomosc.html?ticaid=118a7a

Warto zadbać w edukacji szkolnej o tę wiedzę, bo pułapki fast-food, wszechobecny cukier i tłuszcze czyhają na każdego. Dlatego porady dietetyczne są ważne już od najmłodszych lat nie tylko szkolnych.http://polskie dzieci tyją najszybciej w europie

Warsztaty dla dzieci i młodzieży pomagają w kształtowaniu prawidłowych postaw i nawyków żywieniowych. Nie od dziś wiadomo, że nawyki żywieniowe kształtują się już we wczesnych latach rozwoju dziecka. Zdrowe odżywianie to zdrowe dzieciństwo o dorosłość.

Podczas warsztatów obserwuję reakcje dzieci i odpowiednio na nie reaguję. Szybko nawiązuję kontakt z każdym dzieckiem, rozbudzam jego ciekawość i wyobraźnię. Zawsze kładę nacisk na działanie i zaangażowanie wszystkich uczestników.

Oczekiwany wynik warsztatów to elementarna wiedza o tym, czym jest zdrowe odżywianie się.

Założenia, które przyświecają w trakcie zajęć to:

  • edukacja żywieniowa dzieci w wieku,
  • propagowanie zdrowego odżywiania się,
  • pokazanie dzieciom alternatywy dla chipsów, batonów i innych niezdrowych przekąsek.

Cennik Warsztatów ustalany jest indywidualnie. Zapraszam do kontaktu.

Szczegółowy opis warsztatów dla dzieci i młodzieży znajdziesz tutaj.